Praná korupcia v priamom prenose

Autor: mikulas novota | 17.4.2012 o 11:58 | (upravené 17.4.2012 o 12:04) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  36x

alebo Ako s trúfalosťou King-Konga sa vysmiať Gorile. Podľa ministra hospodárstva Tomáša Malatinského je pravidelná mesačná “renta” 4000,-eur od Jaroslavova Haščáka z Penty iba nájomné za dom. Podľa neho, to nie je ani obchodný styk. Toto je ukážkový “prepierací” návod korupcie, ako možno lojalitu každého politika zaplatiť prostredníctvom nájomnej zmluvy, štedro výhodnej pre politika. “Nájomné” 48000,-eur ročne je dosť na to, aby minister vyhovel Pente v každom ohľade ako poslušný vazal, len aby neprišiel o štedrého “nájomcu”. Za podobný peniaz, by málokto nebol Pente poslušný.

Hospodárstvo na Slovensku bude fungovať podľa Penty a nie podľa ministra hospodárstva, čo dokazuje aj fakt, že na zverejnenie mesačného vazalského príjmu 4000,-eur potreboval minister súhlas od svojho mecenáša Haščáka, z čoho jasne vyplýva hierarchia jeho podriadenosti.

Navyše, človek s tak vylepšeným príjmom len ťažko bude môcť reálne posudzovať skutočné potreby hospodárstva na Slovensku, keďže ho dávno nevnímal z pohľadu núdze obyčajného človeka. Výsledkom bude rozširovanie a upevňovanie portfólia Penty a prehlbovanie núdze zvyšku obyvateľstva.

Tomáš Malatinský je šéf a spolumajiteľ Elektrovod Holding a nástupníckej SAG Elektrovod, ktorá podniká v oblasti zariadení pre výrobu, prenos a distribúciu elektrickej energie – hlavný dodávateľ komplexných riešení v energetickom sektore SR.

Elektrovod v posledných rokoch získal zákazky za milióny eur od štátnej Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy (SEPS) na údržbu elektrických staníc za 5,93 milióna eur a na opravu konštrukcie stožiarov za 358-tisíc eur.

V roku 2010 získal Elektrovod zákazku od SEPS za viac ako 30 miliónov eur a predtým za 1,4 milióna eur. V roku 2008 Elektrovod staval pre SEPS na východnom Slovensku za viac ako 10 miliónov eur.

SEPS ako štátna 100% akciovka nepatrí pod Fond národného majetku. Výkon akcionárskych práv má práve ministerstvo hospodárstva, ktorému Malatinský šéfuje.

…v tomto prípade, stret záujmov ministra bude verejnosť vnímať možno len dočasne, keďže sa predpokladá, že minister si za seba dosadí do Elektrovodu bieleho koníka.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6329570/ficov-minister-malatinsky-ma-blizko-k-pente.html

Nomináciu SMER-u do kresla ministra hospodárstva v osobe Tomáša Malatinského, možno na základe uvedeného považovať za trúfalosť v období doznievajúcej kauzy Gorila a tiež za výsmech všetkým protikorupčným náladám aj opatreniam.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?